Светски дан чистих руку

Сваког дана пери

Пери руке, пери руке

Сву прашину спери

Сад су руке стварно чисте

Ал’ пешкира нема нигде…“

Наведеним стиховима ученици  трећег разреда ИО ОШ „Марко Пајић“ у Доњем Дупцу започели су обележавање Светског дана чистих руку.

Уједињене нације су 15. октобар прогласиле за Светски дан чистих руку како би дале подстицај милионима људи широм света да перу руке сапуном. Тема овогодишњег Светског дана чистих руку је „Зашто су чисте руке и даље значајне?“

Пре свега смо били мали истраживачи, користећи знање из дигиталног света на интернету смо истраживали о значају прања руку и одржавању личне хигијене. Пронађене занимљивости о наведеној теми пренете су на ликовне радове. Ученици су показали велику домишљатост и креативност стварајући уметничка дела. Заједничиким снагама ученици су осмислили симболе воде, здравља и живота. Поруке су на креативан начин приказане на цртежима који су постали део плаката посвећен овој важној теми, који сада поносно украшава нашу учионицу.

Обележавањем овог битног датума желели смо да укажемо на важност одржавања личне хигијене, а пре свега чистих руку јер чисте руке спашавају животе.

Учитељица:

Драгана Радичевић