Међународни дан људских права

Сваке године, 10. децембра, широм света обележава се Међународни дан људских права. Давне 1948. године Генерална скупшина Уједињених нација усвојила је Универзалну декларацију о људским правима. Овом декларацијом регулисана су права свакога човека, без обзира на расу, пол, националност, вероисповест, социјалну или културну припадност.

Чланови Ученичког парламента у сарадњи са ученицима 7. и 8. разреда бавили су се питањем људских права. Будући да ученици свакодневно користе интернет, задак је био да самостално истраже о Универзалној људској декларацији и људским правима. Ученици су пронашли мноштво информација, које су их навеле на бројна питања. Зајдно смо проналазили одговоре, отварајући нове теме.

Сазнања до којих су дошли, ученици су на креативан начин представили израдом паноа.

Ивана Васиљевић, педагог