Васкршњи базар

У холу школе, дана 19. априла 2022. године, на иницијативу Ученичког парламента, одржан је Васкршњи базар, у оквиру којег је организована продајна изложба. Током претходне две недеље ученици су се вредно припремали за базар, осмишљавајући и креирајући различите украсне и употребне предмете са мотивима Васкрса, а у томе су им помагали наставници разредне наставе, Снежана Маричић и Душица Сатарић, наставница ликовне културе, Љиљана Ковачевић и педагог школе, Ивана Васиљевић. На столовима је било мноштво дечијих радова: ускршња јаја, разних боја, украшених различитим техникама, корпице и друге посуде за јаја са мотивима Васкрса, декоративни венчићи од цвећа, украшени васкршњим јајима и мноштво других занимљивих предмета. Ученици су показали велики труд и жељу да направе што разноврсније предмете за продају. Развијајући предузетнички дух, ученици су се дружили, сарађивали и помагали једни дугима.

Прикупљени новац ученици ће користити приликом набавке потребног материјала за будуће радионице и активности.

Педагог школе, Ивана Васиљевић